Jak dbać o cerę mieszaną?

lut 18, 2021 przez

Jak dbać o cerę mieszaną?

Cera mieszana to chyba najbardziej problematyczny rodzaj cery. Dlaczego tak jest? Otóż jest to cera, która ma tendencję do przetłuszczania się, do powstawania trądziku, a także do przesuszania, a więc łączy ona w sobie najbardziej powszechne problemy. Bardzo ciężko może być ją ujarzmić, jednakże kiedy nauczymy się żyć ze swoją cerą i poznamy ją i jej problemy, będziemy umieć dobrać do niej odpowiednią pielęgnację w taki sposób, by jej problemy były możliwie jak najlepiej okiełznane.

Odpowiednia pielęgnacja

Zastanawiać by się można było, jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja przy cerze mieszanej? Otóż to kwestia bardzo indywidualna, prawdopodobnie nie ma w ogóle czegoś takiego jak „odpowiednia pielęgnacja”, gdyż dla każdego, a nawet dla jednej osoby, ale w innym czasie to może być całkiem inny rodzaj pielęgnacji. Otóż zawsze najważniejsze jest, by odpowiednio cerę nawilżać. Gdy cera jest niedostatecznie nawilżona, wtedy rodzi się na niej najwięcej problemów. Jako drugi ważny czynnik to to, iż cera, zwłaszcza mieszana, musi być szczególnie bardzo dokładnie oczyszczona. Żeby to umożliwić, należy regularnie porządnie myć skórę, a także ją złuszczać, poprzez używanie peelingu. To bardzo ważne w przypadku cery mieszanej, by w porach skóry nie zalegały żadne zanieczyszczenia, ani także martwy naskórek, gdyż to może przysporzyć skórze znacznie więcej problemów. Peeling jest to kosmetyk, zawierający środek złuszczający. Powinniśmy taki drobny zabieg wykonywać, w zależności od problemów skóry, mniej więcej 2-3 razy w tygodniu.

Jakie kosmetyki stosować do cery mieszanej?

Można by się zastanawiać, jakie kosmetyki byłyby najlepsze do tego typu cery, czy na przykład lepiej by się nadawały do tego kosmetyki naturalne, czy te zwykłe drogeryjne? Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każda skóra ma swoje inne preferencje. Kosmetyki naturalne rzeczywiście są bardzo dobrym rozwiązaniem, ale jednak nie zawsze, gdyż często wywołują uczulenia lub zapychają skórę, co powoduje oczywiście kolejne problemy skórne. Dobrym rozwiązaniem może być tworzenie kremów do twarzy własnoręcznie w domu. Wcale nie jest to takie trudne, jakie się wydaje. Wystarczy kupić odpowiednie produkty i za ich pomocą można stworzyć domowy krem do cery mieszanej ze skłonnościami do trądziku lub krem nawilżający bądź odżywczy, w zależności od potrzeb skóry.

Podobne

Tagi