Nidecker Megalight. Freestyle czy freeride – co wybierasz?

lis 13, 2018 przez

Nidecker Megalight. Freestyle czy freeride – co wybierasz?

Freestyle i freeride to dwa popularne style jazdy w snowboardingu, jednej z najpopularniejszych dziedzin sportów zimowych. Czym się one różnią?

Freestyle

Freestyle to styl, który polega na wykonywaniu różnego rodzaju efektywnych trików, sztuczek i akrobacji przy użyciu urządzeń takich jak raile, boxy i skocznie. Freestyle uprawia się głównie w specjalnie w tym celu przygotowanych snowparkach, ale nie tylko – często wykonywanie akrobacji umożliwione jest także na stokach, a nawet w mieście. Deska, która dobrze sprawdza się przy freestylu jest np. Nidecker Divine.

Freeride – Nidecker Megalight

Freeride opiera się na szybkiej jeździe poza wyznaczonymi szlakami, często bardzo ekstremalnymi. Ma wielu zwolenników ze względu na brak ograniczeń i swobodę, jaką się dzięki niemu odczuwa. Deską dobrą do freeridu jest między innymi model Nidecker Megalight

Zanim zdecydujesz się spróbować swoich sił w jednej z tych popularnych odmian snowboardingu upewnij się, że dobrze radzisz sobie z jazdą po wyznaczonych stokach. Najlepsze do nauki jazdy są deski z kategorii All Mountains – potem można je także wykorzystać np. do wykonywania podstawowych trików freestylowych.