Czy jazda na rolkach może pomóc w odchudzaniu?

wrz 27, 2020 przez

Czy jazda na rolkach może pomóc w odchudzaniu?

Dużo kobiet oraz mężczyzn lubi jeździć na rolkach, jazda na rolkach to bardzo dobra zabawa, oraz sport który jest bezpieczny, ponieważ dużo mniej obciąża stawy. Jednak wiele ludzi którzy kochają rolki zadają sobie pytanie czy jazda na rolkach może być sposobem na odchudzanie się. Odpowiedź jest prosta, a więc TAK Jazda na rolkach może być sposobem na odchudzanie się, ponieważ jak już wcześniej wspomnieliśmy o wiele mniej obciążają stawy, co jest na pewno bardzo zdrowe i bezpieczne dla nas w przyszłości. Podczas godzinnej jazdy na rolkach możemy spalić około 700 kalorii, co jest dobrym wynikiem, nawet bardzo dobrym. Rolki to świetny oraz przede wszystkim zdrowy zabijacz czasu, który wyjdzie nam raczej na plus, niż na minus. Gdy jeździmy na rolkach angażujemy nasze mięśnie nóg zwłaszcza mięśnie czworogłowe oraz pośladki, dlatego też kobiety które dużo jeżdżą na rolkach mają jędrne pośladki, nie robiąc tak na prawdę nic, poza właśnie jazdą na rolkach.

Gdy chcemy na przykład dostać się na pocztę lub do kiosku czy sklepu zamiast wybierać samochodu lub komunikacji miejskiej, zdrowsze i bardziej ekologiczne będzie dotrzeć tam za pomocą jazdy na rolkach i właśnie koło godziny takiej jazdy spalimy około 700 kalorii co pomoże w odchudzaniu, więc nie dość, że robimy co lubimy to jeszcze odchudzamy się nie musząc intensywnie ćwiczyć.
Kolejną rzeczą jest, to, że nie dość, że odchudzamy się to jeszcze rzeźbimy mięśnie grzbietu oraz mięśnie brzucha, co na pewno chce nie jedna osoba.

Jazda na rolkach jest dobra jeszcze pod tym względem, że nie tylko jesteśmy w stanie się odchudzać, ale też jesteśmy w stanie poznać wiele nowych ludzi, którzy mają podobne do nas zainteresowania, ponieważ są różne spotkania dla fanów jazd na rolkach, czy też nocne przejażdzki pustymi ulicami miast i na takich przejazdach nocnych zbiera się grupka lub duża grupa ludzi i jest to świetna okazja by poznać nowe osoby i się zakolegować, ponadto na takich nocnych jazdach można spalić ogromną ilość kalorii, ponieważ gdy będziemy jeździć około 2 godzin to spalimy około 1400 kalorii.

Podobne

Tagi