Nidecker Score. Deski snowboardowe – jaką wybrać

lis 30, 2018 przez

Nidecker Score. Deski snowboardowe – jaką wybrać

Odpowiednio dobrana deska ma kluczowe znaczenie w snowboardingu. Powinna być dopasowana zarówno do stopnia zaawansowania ridera i jego technicznych umiejętności, jak i do konkretnego stylu jazdy. Wyróżnić można trzy podstawowe kategorię – all mountain, freeride i freestyle. Każda z nich wymaga innego typu wiązań. Co je odróżnia?

Kategoria All Mountain

All Mountaian to najbardziej uniwersalny typ deski snowboardowej. Sprawdza się zarówno podczas jazdy na, jak i poza stokiem. Jazda na desce z tej kategorii pozwala na najszybsze osiąganie postępów, dlatego polecane są dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Popularne modele to np. Ride Compact. Burton Chopper czy GNU Hyak.

Kategoria Freeride

Deski do jazdy we wszystkich warunkach, głównie do szybkiej jazdy po stokach i poza trasami w dziewiczym puchy. Deski z tej kategorii to np. Ride Saturday, Roxy Smoothie czy GNU Billy Goat.

Kategoria Freestyle  – Nidecker Score

Ostatnia z najczęściej wybieranych kategorii desek ro freestyle. Są to zwykle miękkie deski umożliwiające łatwą i przyjemną jazdę zarówno w snowparkach, jak i na miękkich klasach. Często wybierane deski to Nidecker Score, Burton Rewind czy GNU B-Pro.