Flow Viper. Przeznaczenie poszczególnych desek

paź 30, 2018 przez

Flow Viper. Przeznaczenie poszczególnych desek

Deski snowboardowe różnią się od siebie nie tylko producentem, designem i ceną, ale także przeznaczeniem. Do czego odpowiednie są konkretne modele?

Deski All Mountain – Flow Viper

Najbardziej uniwersalne modele. Nadają się zarówno dla początkujących osób, które zaczynają swą przygodę ze snowboardingiem szkoląc się na wyznaczonych w tym celu szlakach, jak i dla zaawansowanych snowboardzistów, doskonale się czujących w freeridzie czy freestylu (deską, która doskonale nadaje się do tych stylów jest np. Flow Viper). Dzięki deskom z kategorii All Mountain nauka idzie sprawnie, błędy są eliminowane a postępy widoczne gołym okiem.

Deski Freestyle

Deski snowboardowe specjalnie przystosowane do jazdy w snowparkach i innych miejscach, w których umieszczone zostały różnego rodzaju rampy, skocznie czy boxy. Ułatwiają wykonywanie trików i akrobacji.

Deski Freeride

Są to modele dostosowane do szybkiej, ekstremalnej jazdy poza wyznaczonymi szlakami. Jest to popularna i lubiana ze względu na poczucie wolności, jakie daje odmiana snowboardingu.

Wybór odpowiedniej deski to połowa sukcesu. Ważne jest również dobrze dobrane wiązanie i profesjonalne akcesoria, czyli gogle, buty i odzież.