Dieta warzywno-owocowa

maj 30, 2017 przez

Dieta warzywno-owocowa

Jesteś wegetarianem lub weganem? Niezależnie od tego czy zdecydowałeś się na odrzucenie mięsa z przyczyn zdrowotnych czy z przekonań, nie jesteś na straconej pozycji.
Dieta warzywno-owocowa jest równie wartościową co jadłospis składający się wszelkiego rodzaju mięs, jaj oraz wyrobów mlecznych, a z roku na rok staję się też coraz bogatsza w nowe przepisy.

 

Każdego roku powstaje wiele nowych wegańśkich restauracji prowadzonych często przez wybitnych szefów kuchni, którzy do swoich restauracji wprowadzają świeże dania, pokazując iż kuchnia wegańska może być stawiana na równi z daniami mięsnymi.
W internecie jest już spora ilość blogów zajmujących się tą tematyką, a liczba przepisów na różne dania pozwala na naprawdę urozmaicone prace w naszej kuchni. Carpaccio z buraka, krem z cukinii czy kotlety z soczewicy, to jedne z wielu dań pokazujących siłę kuchni wegeteriańskiej. W menu typowego wegana możemy znaleźć również ciasta, koktajle czy nawet burgery i tatary. Dania te nie odbiegają smakiem czy też jakość wykonania od swoich oryginalnych braci, ale nie wymagają od nas użycia mięsa.

Podobne

Tagi