Adapt Icon snowboard. Freeride czy freestyle?

paź 3, 2018 przez

Adapt Icon snowboard. Freeride czy freestyle?

Jeśli masz już za sobą wiele godzin spędzonych na stoku z uniwersalną deską z kategorii all mountain i uważasz, że jesteś gotowy na nowe wyzwania, do wyboru masz dwa główne i popularne kierunki freeride i freestyle. Co jest charakteryzuje, czym się różnią i który będzie dla ciebie lepszy?

Freeride

Freeride odnosi się do szybkiej jazdy poza wyznaczonymi szlakami. Daje riderowi poczucie niezwykłej wolności, braku ograniczeń, wyzwolenia. Zjazdy odbywają się między innymi nad dolinami i przepaściami, jest to bardzo ekstremalna odmiana snowboardingu.

Adapt Icon snowboard. Freestyle

Freestyle to dyscyplina odbywająca się głównie w snowparkach, ale nie tylko – freestyle uprawiać można również na stokach a nawet w mieście. Polega na wykonywaniu różnego rodzaju akrobacji i trików przy wykorzystaniu takich konstrukcji jak skocznie, raile czy boxy. Uniwersalną deską freestylową, która nada się do wszystkich przeszkód, które oferuje większość snowparków, to Adapt Icon snowboard. Jest to przy tym model, z którym bez problemu powinny sobie poradzić osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z freestylem.