Czym karmić papużki faliste?

cze 10, 2020 przez

Czym karmić papużki faliste?

Każde stworzenie potrzebuje dobrego pożywienia. Jeśli kupiłeś bądź zastanawiasz się nad kupnem papużki falistej, pewnie zastanawiasz się, jak wygląda żywienie papug falistych? Jakich składników odżywczych potrzebują. O tym wszystkim przeczytasz w poniższym artykule.

Świeża woda

Wodę pitną powinno się codziennie wymieniać. Aby pozbyć się chloru z wody, należy ją przegotować i pozostawić do wystudzenia.

Podstawowy pokarm

W naturalnym środowisku, Australii, latają nad trawiastymi stepami i odżywiają się przede wszystkim nasionami trawy. Dostępne w sklepach zoologicznych pożywienie zawiera nasiona mozgi kanaryjskiej, różne rodzaje prosa i niewielką ilość owsa. Jest to wszystko, czego potrzebuje twoja papużka. Jedzenie należy podawać w odstępach czasowych, a nie pełną miskę raz dziennie. Może się zdarzyć, że papuga będzie wyrzucać ziarna, za którymi nie przepada, a które zawierają potrzebne jej składniki odżywcze.

Włośnica ber

Włośnica to gatunek rośliny zbożowej, bardzo lubiany przez większość papużek falistych. Roślinę można przymocować do klatki, a papużka chętnie będzie sobie ją skubać.

Owoce

Papugi faliste chętnie zjedzą kawałek jabłka, banana, winogrono, czy startą marchewkę. Należy zwrócić uwagę, by umyć owoce przed podaniem papudze.

Wapno

Wapno dla ptaków to ważny składnik w diecie, dzięki któremu papużka będzie mieć ładne piórka. W sklepach dostępne jest ono pod różnymi postaciami, można też podawać skorupki ugotowanych kurzych jaj.

Piasek

Świeży piasek powinien znajdować się w klatce, ponieważ pomaga przemielić połknięte ziarenka i wspiera prawidłową przemianę materii.

Czego nie wolno dawać papużce falistej?

Papuga jest ciekawa, co je człowiek, ale nie powinna jeść tego samego. Produkty zakazane to smażone mięso, tłuste sery, kremy, cukier i czekolada. Papugi są wrażliwe na zanieczyszczenia, dlatego też owoce pryskane pestycydami mogą im zaszkodzić.

Jeśli odpowiednio zadbasz o odżywianie i ruch twojej papużki falistej, z pewnością będzie wesoło świergotać i umilać ci życie.

Podobne

Tagi