Trening na całe ciało

sty 2, 2021 przez

Trening na całe ciało

Osoby początkujące zwykle mają trudność z dobraniem dla siebie odpowiedniego planu treningowego. Częstym błędem jest przesadne skupienie się na jednej partii ciała i przesadne jej trenowanie. O wiele lepszym rozwiązaniem dla osób zaczynających, jest trening typu FBW, czyli z angielskiego full body workout, dzięki któremu będziesz mógł rozwinąć sprawność fizyczną w całym ciele. Jak wygląda przykładowy trening fbw i jak zacząć go skutecznie stosować? Odpowiedzenie sobie na to pytanie umożliwi Ci szybsze nabycie formy, która stanie się podstawą do pozyskania wymarzonej sylwetki.

Jak trenować całe ciało?

Zaplanuj trening tak, aby każda sesja uwzględniała wszystkie partie ciała. Oznacza to, że żaden z Twoich treningów nie będzie wyodrębniać konkretnych partii mięśni. Zatem przykładowy trening fbw może składać się z:
– rozgrzewki,
– ćwiczeń na ramiona i klatkę piersiową,
– ćwiczeń na plecy,
– ćwiczeń na brzuch,
– ćwiczeń na pośladki i nogi,
– rozciągania.

Tak ułożony trening pozwoli Ci wzmacniać sprawność całego ciała. Po kilku miesiącach treningu w trybie fbw wskazane jest zacząć skupiać się na częściach ciała, na których Ci najbardziej zależy. W ten sposób zbudujesz bazę pod bardziej zaawansowany trening, który doprowadzi Cię do sylwetki Twoich marzeń.

Zadbaj o wydolność organizmu

Treningi fbw, oprócz przygotowania Cię na dalsze etapy w body buildingu, wzmocnią także wydolność Twojego organizmu. Zatem wskazane jest połączenie treningu fbw z sesjami treningu kardiologicznego. W ramach kardio możesz robić szereg różnych ćwiczeń, jak np.: rowerek, bieżnia, orbitrek czy wiosłowanie. Wybierz taką formę, która jest dla Ciebie najprzyjemniejsza. Po wykonaniu sesji kardiologicznej możesz przejść do treningu fbw. Po kilku miesiącach takiego treningu zobaczysz efekty, które Cię zaskoczą. Co najlepsze, zobaczą je także inne osoby z Twojego otoczenia, które będą mogły pochwalić efekty Twoich ćwiczeń, co jest najlepszą motywacją do dalszych treningów.

Podobne

Tagi