Ceny w Egipcie – czy wyjazd się opłaca

paź 3, 2023 przez

Ceny w Egipcie – czy wyjazd się opłaca

Aby wyjazd – czy to dłuższy, czy to krótszy – był udany, konieczne jest szczegółowe zaplanowanie budżetu. Nie tylko unikniemy wtedy różnych niespodzianek, ale także będziemy mogli swobodnie korzystać z wielu lokalnych atrakcji. Także tych kulinarnych. Wybierając tytułowy kierunek, warto wiedzieć, jakie są w Egipcie ceny. 

Egipt wciąż pozostaje jednym z częściej wybieranych przez Polaków kierunków. Także dlatego, że zapewnia on przyjemne ciepło nawet wtedy, gdy w Polsce nie ma co marzyć o przyjemnych temperaturach i promieniach słonecznych przez cały dzień. Poza tym jak magnes na turystów z całego świata działają atrakcje architektoniczne (sławne piramidy). egzotyczne: flora, fauna oraz kultura. Ile więc kosztują wakacje w Egipcie, poza wykupieniem wycieczki? Ile kosztuje jedzenie? I czy czeka nas szok cenowy? Między innymi o tym w dalszej części tekstu.

Aktualne ceny w Egipcie – restauracje, jedzenie

Zestawienie cen w Egipcie jest potrzebne nie tylko dla tych osób, które chcą zwiedzić ten kraj na własną rękę, ale także dla tych, którzy korzystają z gotowych ofert wycieczek do tego kraju. Należy zacząć od tego, że waluta obowiązująca w Egipcie to funt egipski (EGP). Jaki jest jego przelicznik w stosunku do złotówek? Otóż za jedna złotówkę można dostać 7,06 EGP. Jeśli chodzi o restaurację i możliwość wypróbowania lokalnych przysmaków, to ceny mogą być bardzo różne. Nie zależy to tylko od klasy restauracji, ale od tego, dania jakiej kuchni konkretna restauracja serwuje. I tak najdroższe są restauracje francuskie – za posiłek dla dwóch osób zapłacimy 201 PLN. Przykładowe ceny w restauracjach kolejno: chińskiej i meksykańskiej to zaś odpowiednio 101 PLN (711 EGP) i 92 PLN (649 EGP). Jeśli zaś przyciśnie nas głód i po drodze będzie fastfoodowa sieciówka, to za standardowy zestaw zapłacimy 14 PLN (100 EGP). Natomiast w taniej restauracji lokalnej koszt posiłku dla jednej osoby to 14,20 PLN. Jak więc widać ceny w Egipcie, jeśli chodzi o restauracje, są niższe niż w Polsce. To samo dotyczy też papierosów, puszki coli czy chleba. Te ceny warto znać, jeśli nie decydujemy się na pobyt typu all inclusive.

Życie w Egipcie – ceny – koszty życia

A ile kosztuje życie w Egipcie? Egipt to niższe ceny miesięcznego utrzymania się rodziny. W porównaniu do kosztów życia w większych polskich miastach, koszt życia w Egipcie jest średnio dwa razy niższy niż w naszym kraju. Wiąże się to nie tylko z niższymi cenami podstawowych produktów, takimi jak bochenek chleba, ale i z niższymi kosztami opłat za mieszkania. Warto też pamiętać o tym, że jeśli chcemy na straganach zakupić różnego rodzaju lokalne pamiątki czy towary – warto jest się targować. To obowiązujący element kultury i cały koloryt handlu w tamtych stronach.

Ceny w Egipcie – ile pieniędzy ze sobą zabrać

Wszystko zależy nie tylko od cen, ale także od tego, czy podróżujemy z biurem podróży, czy nie. Jeśli chcemy na własną rękę odwiedzić Dolinę Królów, to warto wiedzieć, że np. cena za bilety za trzy osoby wynosi 260 EGP, a wycieczka w pobliżu piramidy z lokalnym przewodnikiem to cena 250 EGP. Za możliwość przejażdżki jeepem po pustyni (przez 7 godzin) zapłacimy 120 PLN za osobę. Warto też wiedzieć, że średnia cena noclegu w egipskim trzygwiazdkowym hotelu wynosi 156 PLN, a wynajem auta (średnie ceny) to 542 PLN.

Przed wyjazdem do Egiptu warto jeszcze bardziej dogłębnie poznać obowiązujące tam ceny i koszty https://turystycznyninja.pl/ceny/egipt/. Po to, aby jak najlepiej zaplanować swój budżet i skorzystać z jak największej liczby atrakcji. Takie wakacje to dobra inwestycja, gdyż pozwalają żyć bogatymi wspomnieniami przez cały rok.

Podobne

Tagi