Soplówka jeżowata jako pomoc w leczeniu układu pokarmowego

sty 16, 2017 przez

Soplówka jeżowata jako pomoc w leczeniu układu pokarmowego

Popularny grzyb o nazwie Soplówka jeżowata zwana inaczej Hericium Erinaceus to spektakularnie wyglądający grzyb porastający pnie drzew w różnych miejscach na całym świecie – również w Polsce. Szczególnie często pojawia się na jabłoniach, orzechu włoskim, dębie czy buku. Ze względu na charakterystyczny wygląd bywa również nazywany „małpią głową” lub “lwią głową”.

Soplówka – właściwości. Od wieków, zwłaszcza w tradycyjnej medycynie chińskiej, jest stosowana głównie w chorobach układu pokarmowego – od przełyku, przez żołądek aż po jelita. Zwłaszcza często podaje się ją chorym na nowotwory żołądka oraz wrzody. Powszechnie uznaje się również, że może wpływać na poprawę odporności organizmu. W tradycji indiańskiej natomiast (Ameryka Północna) w wersji sproszkowanej służył do leczenia ran.

Soplówka jeżowata gdzie kupić? Ze względu na dużą popularność grzyb ten można kupić stacjonarnie i online w formie całego grzyba, proszku lub ekstraktu lub tabletek.

Warto na koniec dodać, że soplówka jest również bogatym źródłem białka, więc z powodzeniem można nią zastąpić mięso w diecie wegetariańskiej.

 

Podobne

Tagi